Wideo

Sebastian Szymański z golem w holenderskim hicie. Niezwykle ważne trafienie Polaka [WIDEO]

W meczu 26. kolejki tego sezonu Eredivisie Ajax Amsterdam na własnym boisku podejmuje lierujący Feyenoord Rotterdam Sebastiana Szymańskiego. Na początku drugiej połowy starcia Polak strzelił wyrównującego gola dla swojej drużyny.

Na kilka meczów przed zakończeniem trwającej kampanii ligowej Ajax Amsterdam na swoim stadionie gości Feyenoord Rotterdam. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra w tabeli Eredivisie obie drużyny dzieliły zaledwie trzy punkty. Goście bardzo szybko rozpoczęli strzelanie na Amsterdam ArenA.

Już w piątej minucie gry Santiago Gimenez trafił do bramki Ajaksu. Później jednak to gospodarze przejęli inicjatywę. Bramkarza Feyenoordu pokonali Edson Alvarez i Dusan Tadić. Drużyna Sebastiana Szymańskiego schodziła do szatni z niekorzystnym wynikiem.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania Polak doprowadził do wyrównania. Pomocnik świetnie odnalazł się w polu karnym rywala i wykorzystał dośrodkowanie od Alirezy Jahanbakhsha.

Tym samym Szymański podtrzymał wysoką formę. W czwartek Feyenoord Rotterdam rozgromił Szachtar Donieck aż 7:1. 23-latek zanotował wówczas asystę. Były piłkarz m.in. Spartaka Moskwa został powołany na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.