Puchar Polski

Wyjątkowy gest Al-Khelaifiego wobec Wisły Kraków. Szef PSG wysłał polskiemu klubowi specjalny list

Po wygraniu Pucharu Polski Wisła Kraków mogła liczyć na gratulacje ze strony wielu klubów oraz znakomitych person. Swoje wyrazy uznania dla „Białej Gwiazdy” dołączył również prezes Paris Saint-Germain i ECA – Nasser Al-Khelaifi.

Podczas weekendu majowego Wisła Kraków w dramatycznych okolicznościach sięgnęła po Puchar Polski. Zważywszy na grę na drugim poziomie rozgrywkowym, była to sytuacja zdarzająca się niezwykle rzadko w europejskim futbolu. Na ręce Jarosława Królewskiego złożono wiele gratulacji.

Wśród osób, które przekazały wyrazy uznania „Białej Gwieździe” znalazł się nawet sam Nasser Al-Khelaifi. Poza swoją pracą w PSG, Katarczyk jest również prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. Właściciel Wisły Kraków pochwalił się treścią listu w mediach społecznościowych.

W imieniu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, które reprezentuje ponad 620 europejskich klubów, chciałbym pogratulować Panu i Wiśle Kraków zdobycia Pucharu Polski. Zostanie pierwszym klubem od 30 lat, który wygrał trofeum nie grając w Ekstraklasie jest wielkim osiągnięciem – napisał Al-Khelaifi.

To świadectwo ciężkiej pracy i pasji każdej osoby w klubie. Gratuluję ponownie i życzę Wiśle Kraków powodzenia w przygotowaniach do rozgrywek Ligi Europy w przyszłym sezonie dodał szef ECA.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.