Wideo

Szymon Żurkowski z golem w Serie A. Asystę zanotował Bartosz Bereszyński [WIDEO]

screen

Szymon Żurkowski strzelił gola dla Empoli w swoim pierwszym meczu po powrocie do Serie A. Asystę przy trafieniu polskiego pomocnika zanotował natomiast Bartosz Bereszyński.

Na początku tygodnia Empoli sfinalizowało wypożyczenie Szymona Żurkowskiego ze Spezii Calcio. Polak otrzymał szansę na pokazanie się już w pierwszym meczu po powrocie do Serie A. 25-latek znalazł się w wyjściowym składzie „Niebieskich” na mecz z Hellasem Werona.

Żurkowski znalazł się na placu gry w 56. minucie, a kilkanaście sekund później Cyril Ngonge podwyższył prowadzenie Hellasu na 2:0. Wówczas goście wzięli się za odrabianie strat. Efekty ujrzeliśmy już w 64. minucie gry.

Jeden z piłkarzy Empoli podał piłkę do Bartosza Bereszyńskiego. Polski wahadłowy wykorzystał wolną przestrzeń przed polem karnym i dośrodkował futbolówkę w szesnastkę. Tam najlepiej odnalazł się Żurkowski, który strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.