Kadra

Minister Sportu zabrał głos ws. premii dla piłkarzy za grę na EURO. Zdecydowana deklaracja

Fot. Paweł Jerzmanowski

Już za kilka tygodni rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Sławomir Nitras, Minister Sportu, uciął wszelkie dywagacje dotyczące premii dla piłkarzy za występ na tej imprezie.

Podczas mistrzostw świata w Katarze wybuchła tzw. „afera premiowa”. Reprezentanci Polski mieli pokłócić się między sobą o podział obiecanych przez Premiera Mateusza Morawieckiego pieniędzy za wyjście z grupy. Sprawa ciągnęła się za kadrą przez kolejne miesiące.

W obliczu licznych dyskusji na ten temat, głos zabrał Sławomir Nitras, Minister Sportu. Z tytułu gry na mistrzostwach Europy w Niemczech biało-czerwoni nie będą mogli liczyć na żadne środki z rządowego budżetu. Zdaniem polityka owa kwestia leży wyłącznie po stronie PZPN.

Jest związek, ma swoje pieniądze i niech wszystko się tam odbywa. Nie jest rolą ministra sportu ani premiera ustalać albo rozdawać premie. My pochylamy się nad sportowcami, którzy potrzebują pomocy i wsparcia mówił Minister Sportu, cytowany przez TVP Sport.

– Premia jest domeną PZPN. My się w to nie mieszamy – skwitował.

Reprezentacja Polski rozpocznie swój udział na EURO 2024 16.06. W swoim pierwszym meczu podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Holandią. Kolejnymi przeciwnikami kadry narodowej będą kolejno Austria i Francja.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.