Liga Konferencji Europy

Poznaliśmy potencjalnych rywali Legii w 1/16 finału LKE. „Wojskowi” moga trafić na uznane marki

Dzięki wygranej nad AZ Alkmaar Legia Warszawa zagwarantowała sobie dalszą grę w Lidze Konferencji Europy. Wiadomo już, na jakie kluby wicemistrzowie Polski mogą potencjalnie trafić podczas poniedziałkowego losowania.

W czwartek Legia Warszawa zmierzyła się z AZ Alkmaar w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Do awansu „Wojskowi” potrzebowali co najmniej remisu. Ostatecznie podopieczni Kosty Runjaicia zwyciężyli bez większego problemu.

Chociaż spotkanie lepiej rozpoczęło się dla drużyny gości, to jednak wicemistrzowie Polski jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. W 34. minucie gry cudowne podanie w kierunku Yuriego Ribeiro posłał Josue. Defensor Legii Warszawa z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki.

Niedługo po wznowieniu starcia z boiska wyleciał Bruno Martins Indi. Stoper AZ Alkmaar bezpardonowo zaatakował kapitana gospodarzy. Ten na kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem sędziego ponownie asystował. Tym razem strzelcem okazał się Blaz Kramer.

Dzięki trzem punktom wywalczonym przy Łazienkowskiej Legia Warszawa zagra w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Na tym etapie rozgrywek polski klub może trafić wyłącznie na drużyny, które zajęły trzecie miejsce w swoich grupach Ligi Europy. W tym gronie znajduje się kilka znanych marek.

Potencjalni rywale Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy: Olympiakos Pireus (Grecja), Ajax Amsterdam (Holandia), Real Betis (Hiszpania), Sturm Graz (Austria), Royale Union SG (Belgia), Maccabi Hajfa (Izrael), Servette (Szwajcaria), Molde FK (Norwegia).

Losowanie par 1/16 finału Ligi Konferencji Europy odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia o godzinie 14:00.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.