Liga Konferencji Europy

Trener Molde FK zabrał głos po wylosowaniu Legii Warszawa. Norweg ocenił szanse na awans

Screen/ YouTube/ Molde Fotballklubb

Legia Warszawa zmierzy się z Molde FK w dwumeczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Szkoleniowiec norweskiej drużyny, Erling Moe, twierdzi, że będzie to wyrównana rywalizacja.

Początek tygodnia stanął pod znakiem losowania fazy pucharowej w europejskich rozgrywkach. Od południa w szwajcarskim Nyonie oficjele UEFA czynili honory związane z rozdzieleniem drużyn na konkretne pary. W jednej z kulek znalazła się oczywiście również Legia Warszawa.

„Wojskowi” w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy zmierzą się z Molde FK. Oznacza to, że podopieczni Kosty Runjaicia ominęli najlepsze z możliwych do wylosowania drużyn – Real Betis, Ajax Amsterdam czy Royale Union SG. Na ten moment to Legia Warszawa wskazywana jest jako faworyt w tym starciu.

„Niebiesko-Biali” trafili do LKE po zajęciu trzeciego miejsca w swojej grupie Ligi Europy. Tam dwukrotnie pokonali szwedzkie Hacken i raz podzielili się punktami z Karabachem. W zakończonym niedawno sezonie ligi norweskiej Molde FK uplasowało się natomiast na piątek lokacie.

Po ceremonii losowania par 1/16 finału LKE głos zabrał Erling Moe, szkoleniowiec przeciwników Legii Warszawa. Na antenie „TV2” trener krótko ocenił szanse swoich podopiecznych w tej rywalizacji. – Myślę, że to ekscytujące losowanie. Moim zdaniem są duże szanse, aby był to wyrównany dwumecz – stwierdził Norweg.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.