Liga Konferencji Europy

Holenderskie media obawiają się zmowy Legii oraz Aston Villi. „Oba kluby mogą się dogadać”

Fot. Paweł Jerzmanowsi

Po czwartej serii gier w Lidze Konferencji Europy Legia Warszawa oraz Aston Villa są bliskie wyjścia z grupy E. Holenderskie media obawiają się o zmowę tych drużyn w bezpośrednim meczu, która mogłaby wyeliminować AZ Alkmaar z dalszej walki o awans.

W czwartek Legia Warszawa drugi raz z rzędu okazała się lepsza od Zrinjskiego Mostar. Podopieczni Kosty Runjaicia tym razem wygrali 2:0, po golach Rafała Augustyniaka oraz Josue. „Wojskowi” zajmują pozycję lidera w grupie E Ligi Konferencji Europy.

W korespondencyjnym pojedynku rywali stołecznej drużyny Aston Villa pokonała AZ Alkmaar. Oznacza to, że zarówno Legii Warszawa, jak i angielskiemu zespołowi brakuje juz tylko jednego punktu do awansu do fazy pucharowej LKE. Do ich bezpośredniego starcia dojdzie za niespełna trzy tygodnie.

Zdaniem holenderskiego portalu „De Telegraaf” w tym spotkaniu może dojść do zmowy pomiędzy przeciwnikami AZ. Remis satysfakcjonuje obie strony i pozwoli im na skupienie się na rozgrywkach ligowych aż do wiosny. Przypomnijmy, że pierwszy mecz Legia Warszawa – Aston Villa zakończył się sensacyjnym zwycięstwem klubu z Ekstraklasy.

Jeśli Polacy zabiorą punkt Aston Villi w Anglii, to będą poza zasięgiem AZ. Ten scenariusz nie jest niemożliwy: Legia już w pierwszym meczu z Anglikami zanotowała spektakularny triumf u siebie. Co więcej, oba kluby również mogą się dogadać czytamy.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej