Hiszpania

Atletico Madryt otwarte na sprzedaż legendy i jednej z największych gwiazd! Klub wytypował następcę

Atletico Madryt w letnim oknie transferowym może stracić jednego ze swoich najlepszych zawodników. Jak informuje dziennik „AS”, szefowie madryckiego klubu zgodzili się na wysłuchanie ofert za piłkarza, który przez ostatnie 10 lat wypracował miano legendy.

10 lat – dokładnie tyle minie w lipcu od momentu, w którym Jan Oblak za 16 mln euro zamienił Benfikę Lizbona na Atletico Madryt. Przez ostatnie 10 sezonów Słoweniec wyrobił sobie nie tylko opinię absolutnej gwiazdy Atletico i jednego z najlepszych bramkarzy świata. Zapracował także na miano legendy „Los Colchoneros”.

Niebawem 10-letnia przygoda Oblaka z Atletico Madryt może się jednak zakończyć. Dziennik „AS” poinformował, że latem madrycki klub będzie w stanie rozpatrywać oferty za 31-latka.

Co więcej, Atletico miało już nawet wytypować następcę jednego ze swoich najważniejszych zawodników. Miałby nim zostać Giorgi Mamardaszwili. 23-letni Gruzin od stycznia 2022 roku jest bramkarzem Valencii, która wykupiła go z Dinamo Tbilisi za 850 tys. euro. Teraz jego wartość jest szacowana na 35 mln euro.