Ekstraklasa Liga Konferencji Europy

Fatalna informacja dla Legii Warszawa. Jeden z kluczowych zawodników nie poleci na mecz LKE

Legia Warszawa w czwartek o godz. 21:00 rozegra trzecie spotkanie w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Drużynie Kosty Runjaicia w tym meczu nie pomoże jeden z kluczowych zawodników.

Legia Warszawa już w czwartek rozegra trzecie spotkanie w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Po zwycięstwie z Aston Villą i porażce z AZ Alkmaar, teraz stołeczny zespół zmierzy się na wyjeździe ze Zrinjskim Mostar.

W wyjazdowym spotkaniu nie weźmie udziału jeden z kluczowych zawodników Legii w tym sezonie – Tomas Pekhart. „Ze względu na nagły zabieg stomatologiczny Tomas Pekhart nie poleci z drużyną do Mostaru” – czytamy na oficjalnym profilu Legii na platformie X (dawniej Twitter).

Nieobecność Pekharta to duża strata dla Legii. W tym sezonie czeski napastnik rozegrał 20 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 10 goli. W fazie grupowej LKE bramki co prawda jeszcze nie zdobył, ale w dużym stopniu przyczynił się do samego awansu, ponieważ w kwalifikacjach cztery razy wpisał się na listę strzelców, dokładając do tego jedną asystę.