Hiszpania

Barcelona wytypowała piłkarza, który latem opuści klub. Kosztował kilkadziesiąt milionów

FC Barcelona zaczyna planować letnie ruchy transferowe. Poza wzmocnieniami hiszpański klub zamierza także pozbyć się kilku graczy. Jednym z zawodników, z którymi pożegna się „Blaugrana” może być obrońca, za którego płacono 36 mln euro.

FC Barcelona najprawdopodobniej nie odrobi już straty do Realu Madryt. Nie wygra też Ligi Mistrzów, z której odpadła przegrywając dwumecz z PSG. Mimo tego w klubie pozostać ma Xavi, który jakiś czas temu zapowiedział swoje odejście z klubu.

O ile na stanowisku trenera „Blaugrany” nie dojdzie do zmian, te mają nastąpić w kadrze katalońskiego klubu. Do drużyny z pewnością dołączy kilku nowych graczy. Kilku ma też z niej odejść.

Jak informuje dziennik „Sport”, jednym z piłkarzy, którzy mają odejść z Barcelony jest Clement Lenglet. Francuz, za którego Barca w lipcu 2018 roku zapłaciła 36 mln euro od jakiegoś czasu nie ma miejsca w klubie. W sezonie 2022/23 przebywał na wypożyczeniu w Tottenhamie, aktualnie jest natomiast wypożyczony do Aston Villi.

Hiszpańscy dziennikarze poinformowali że Barcelona będzie próbować sprzedać Lengleta w najbliższym oknie transferowym. Łatwe to jednak nie będzie ze względu na wysoką pensję 28-latka. Właśnie przez jego zarobki na jego wykupienie nie zdecyduje się Aston Villa.

Jak się jednak okazuje, możliwa jest sprzedaż Lengleta do Arabii Saudyjskiej. Tamtejsze kluby z pewnością nie miałyby problemu z jego oczekiwaniami finansowymi.