Polacy za granicą Transfery Włochy

Piotr Zieliński wybrał nowy klub. Dziennikarz zdradza szczegóły umowy

Piotr Zieliński
Fot. Screen: YouTube/Napoli Magazine

Saga związana z transferem Piotra Zielińskiego zdaje się dochodzić do końca. Zdaniem włoskiego dziennikarza reprezentant Polski wyraził zgodę na przenosiny do innego klubu. Zdradził też szczegóły nowego kontraktu.

Od wielu lat nie milkły głosy mówiące o możliwym transferze Zielińskiego do innego klubu. W tym kontekście wymieniało się m.in. angielski Liverpool, który jeszcze przed transferem do Napoli był zainteresowany Polakiem. Ostatnio dużo mówiło się o przenosinach do Arabii Saudyjskiej. W szczególności latem, kiedy wielu piłkarzy i trenerów odeszło z dotychczasowych klubów, by za ogromne pieniądze kontynuować swoje kariery na półwyspie arabskim, jednak reprezentant Polski nie był zainteresowany tym kierunkiem i wolał pozostać w Europie.

Wydaje się, że saga transferowa powoli dobiega końca, gdyż według Fabio Santiniego, włoskiego dziennikarza, Zieliński wyraził zgodę na przejście do innego włoskiego klubu. W trakcie transmisji na kanale calciomercato.it na platformie Twitch zdradził, że 29-latek będzie kontynuował swoją karierę w Interze Mediolan, odrzucając wspomniane oferty z Arabii Saudyjskiej, oraz apele Aurelio de Laurentiisa (prezesa Napoli), który namawiał na przedłużenie umowy.

Co więcej, dziennikarz podał szczegóły umowy, która czeka na Polaka w Mediolanie. Jego zdaniem Zieliński podpisze 2-letni kontrakt, z opcją automatycznego przedłużenia o dodatkowe 2 lata. Przez pierwsze dwa lata ma zarabiać 3,5 miliona euro rocznie plus bonusy, natomiast na pozostałe dwa lata nie zostały ustalone warunki finansowe.

Nie wiadomo kiedy tylko do transferu by doszło, jednak najpóźniej byłoby to latem przyszłego roku. Aktualna umowa z Napoli jest ważna do 30 czerwca, a zatem od stycznia Zieliński może negocjować umowę z innym klubem. Jeżeli uda się już zimą oficjalnie osiągnąć porozumienie między zawodnikiem, a nowym klubem, niewykluczone, że Interowi uda się wcześniej wykupić Polaka, aby Napoli mogło cokolwiek zarobić na swoim piłkarzu.

Zieliński w obecnym sezonie zagrał w 21 spotkaniach Napoli, licząc wszystkie rozgrywki. Strzelił 3 bramki i zaliczył 3 asysty przy trafieniach kolegów. Transfermarkt wycenia go na 35 milionów euro.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.