Francja Polacy za granicą

Bułka popisał się fenomenalną interwencją. Przeciwnik tylko złapał się za głowę [WIDEO]

Screen // Twitter / ELEVENSPORTSPL

W meczu 1. kolejki francuskiej Ligue 1 Marcin Bułka wyszedł w pierwszym składzie OGC Nice. Polski bramkarz, którego rywalem do gry jest m.in. Kasper Schmeichel, zaprezentował się z bardzo dobrej strony, w jednej z sytuacji wykazując się niezwykłym refleksem.

Była 41. minuta spotkania. Zespół OGC Nice prowadził już z Lille 1:0 po tym, jak na listę strzelców w 19. minucie spotkania wpisał się Gaetan Laborde. Goście jednak atakowali, próbując wyrównać. W pewnym momencie w polu karnym gospodarzy piłkę otrzymał Remy Cabella, który błyskawicznie oddał strzał na bramkę. Przez moment wydawało się, że Marcin Bułka stojący w bramce gospodarzy nie zdąży zainterweniować, ale wykazał się on fantastycznym refleksem, odbijając piłkę w ostatniej chwili.

„Woooow… Złapał się tylko za głowę Cabella, a Nicea wciąż z czystym kontem” – wykrzyczał komentator stacji ELEVEN SPORTS.

Bułka rozpoczął sezon francuskiej ekstraklasy w nowej roli – podstawowego golkipera drużyny prowadzonej przez Francesco Farioliego. Polak tym samym wygrał rywalizację o miejsce w składzie m.in. z Kasperem Schmeichelem, który w sierpniu ubiegłego roku za milion euro przeniósł się do Nicei z Leicester City.