Ekstraklasa

Oni nie będą jużż potrzebni przy Łazienkowskiej. Legia Warszawa zrezygnowała z dwóch piłkarzy

Legia Warszawa nie zdecyduje się na wykupienie Gila Diasa oraz Qendrima Zyby z ich macierzystych klubów. Obaj zawodnicy po zakończeniu sezonu opuszczą szeregi „Wojskowych”.

Gil Dias zasilił szeregi Legii Warszawa na początku września ubiegłego roku. Portugalczyk z bogatym CV miał stać się jedną z gwiazd drużyny „Wojskowych”. Pobyt 26-latka przy Łazienkowskiej negatywnie zweryfikował te oczekiwania. Boczny pomocnik rozegrał niespełna 800 minut we wszystkich rozgrywkach, notując jedną asystę.

Qendrim Zyba z kolei trafił do stołecznego klubu w lutym. Legia Warszawa sięgnęła po reprezentanta Kosowa w obliczu sprzedaży Bartłomieja Slisza do Atalanty United. Ten transfer czasowy również nie wypalił. Ostatnie tygodnie pomocnik FK Ballkani spędził na ławce rezerwowych.

Obaj zawodnicy przenieśli się do Legii Warszawa na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Jak przekazał Tomasz Włodarczyk, władze polskiej drużyny nie skorzystają z zapisów zawartych w ich umowach. Oznacza to, że Dias i Zyba po zakończeniu sezonu Ekstraklasy wrócą do swoich klubów macierzystych.

Powoli klaruje się również kwestia przyszłości Josue. Gwiazda Legii Warszawa najprawdopodobniej nie przedłuży wygasającego za kilka tygodni kontraktu.

https://twitter.com/FanYstok/status/1783506474053833077
Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.