Polacy za granicą Włochy

Arkadiusz Milik wyceniony przez Juventus. Zaskakująco niskie oczekiwania włoskiego klubu

Arkadiusz Milik
Fot. Screen: YouTube/OM

Wciąż nie wiadomo, czy Arkadiusz Milik w przyszłym sezonie będzie występował w Juventusie. Włoskie media co i rusz informują na temat jego możliwego transferu. Teraz portal Calciomercato przekazał, że szefowie turyńskiej drużyny wycenili 30-latka.

28 meczów we wszystkich rozgrywkach rozegrał w tym sezonie Arkadiusz Milik. Polski napastnik strzelił w nich sześć goli i zaliczył jedną asystę. Większość spotkań zaczynał na ławce rezerwowych, ustępując miejsca Dusanowi Vlahoviciowi.

Rola rezerwowego sprawia, że włoskie media od jakiegoś czasu informują o możliwym odejściu Milika z Juventusu. Oficjalnych informacji co prawda brakuje, ale portal Calciomercato stwierdził nawet, że turyńczycy wycenili już 30-latka. Zdaniem wspomnianego serwisu szefowie „Starej Damy” oczekują za Milika 4,2 mln euro.

W czasach gigantycznych kwot transferowych wspomniana wycena wydaje się zaskakująco niska. Jeżeli Juventus sprzedałby Milika za takie pieniądze, byłby stratny na ponad 3 mln euro. W lipcu ubiegłego roku Włosi zapłacili bowiem za Polaka 7,3 mln euro, gdy sprowadzali go z Olympique Marsylia. Wcześniej płacili natomiast 750 tys. euro za samo wypożyczenie Milika z Francji.