Transfery

Milan rozmawia ws. kupna czołowego strzelca Europy. Włoski klub może pobić swój rekord

Santiago Gimenez znalazł się na szczycie listy życzeń AC Milanu. Feyenoord Rotterdam wycenia bramkostrzelnego Meksykanina na 50 milionów euro.

W związku ze zbliżającym się końcem sezonu ligowego, na nowo odżywa rynek transferowy. Do przeprowadzenia dużego ruchu szykuje się AC Milan. Z uwagi na odejście Oliviera Giroud „Rossoneri” będą chcieli kupić nowego napastnika.

Doświadczony Francuz był głównym napastnikiem włoskiego zespołu podczas mijającego sezonu. We wszystkich rozgrywkach mistrz świata z 2018 roku strzelił 15 bramek i zanotował 9 asyst. Kolejnym przystankiem w jego karierze będzie Los Angeles FC.

AC Milan od dłuższego czasu bada rynek pod kątem transferu swojej pierwszej strzelby. Na szczycie listy życzeń ekipy z San Siro znajduje się Joshua Zirkzee. Piłkarz Bolonii będzie miał jednak również inne oferty.

W ostatnich dniach przedstawiciele „Rossonerich” przeprowadzili wstępne rozmowy z Feyenoordem Rotterdam w sprawie kupna Santiago Gimeneza. W tym sezonie utalentowany Meksykanin pokonywał bramkarzy rywali już 24 razy. Holendrzy wyceniają swojego napastnika na 50 milionów euro, co dla Milanu byłoby pobiciem rekordu transferowego.

https://twitter.com/86_longo/status/1783897668265099493
Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.