Ligi zagraniczne

Xavi prowadził zaawansowane rozmowy z nowym klubem. Zarząd był w szoku po jego decyzji

Xavi
Screen: Twitter/FC Barcelona

Po ogłoszeniu swojego odejścia z FC Barcelony Xavi Hernandez prowadził zaawansowane rozmowy w sprawie dołączenia do Ajaksu Amsterdam. Władze holenderskiego klubu były w szoku, kiedy dowiedziały się, że Hiszpan zostanie w „Dumie Katalonii”.

Pod koniec stycznia Xavi Hernandez ogłosił, że po zakończeniu aktualnego sezonu odejdzie z FC Barcelony. Jego decyzji miała nie zmienić nawet wygrana w Lidze Mistrzów. Chociaż klub ze stolicy Katalonii najprawdopodobniej zakończy rozgrywki bez żadnego trofeum, to szkoleniowiec jednak pozostanie na swoim stanowisku.

Joan Laporta ostatecznie był w stanie przekonać Xaviego do kontynuowania swojej misji na Camp Nou. Umowa byłego pomocnika z FC Barceloną obowiązuje do końca przyszłego sezonu. Wówczas strony zasiądą do kolejnych negocjacji dotyczących przyszłości 44-latka.

Jak się okazuje, w ostatnich tygodniach Hernandez prowadził rozmowy z klubem spoza Hiszpanii. Zagraniczne media donoszą o zaawansowanych kontaktach Xaviego z Ajaksem Amsterdam. Obie strony miały być zainteresowane zawiązaniem współpracy od lipca.

W pewnym momencie menadżer poinformował jednak zarząd holenderskiego zespołu, że chciałby wziąć roczny urlop. Władze Ajaksu Amsterdam były niezwykle zaskoczone faktem, iż Xavi pozostanie w FC Barcelonie na kolejną kampanię ligową.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.