Niemcy Polacy za granicą

Łukasz Piszczek potwierdził, gdzie zagra w przyszłym sezonie. „Taki sobie plan ułożyłem”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Łukasz Piszczek po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z Borussii Dortmund. Tym samym zakończy przygodę z piłką nożną na wysokim poziomie. Całkowicie z futbolem się jednak nie pożegna, co zdradził w programie „Bundestalk” emitowanym na Kanale Sportowym na YouTubie.

Łukasz Piszczek od niemal 11 lat jest piłkarzem Borussii Dortmund. W jej barwach rozegrał 378 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 19 goli i zaliczył 64 asysty. W tym czasie 35-latek zapracował na status legendy. I właśnie ze względu na ten status w tym sezonie gra jeszcze w BVB. Polski obrońca planował bowiem odejść z drużyny już rok temu, ale o pozostanie na jeszcze jeden sezon poprosili go szefowie klubu. I kibice, którym trudno rozstać się z jednym z ulubionych piłkarzy.

Łukasz Piszczek potwierdził, gdzie zagra w przyszłym sezonie. „Taki sobie plan ułożyłem”

Piszczek po odejściu z Borussii definitywnie przygody z piłką jednak nie zakończy. 66-krotny reprezentant Polski zamierza w przyszłym sezonie zagrać w zespole z rodzinnych Goczałkowic. Obecnie występuje on w III lidze, gdzie zajmuje 6. miejsce. – Nie zamierzam raczej po tym sezonie grać w piłkę w Bundeslidze. Chyba, że coś mi strzeli do głowy, ale raczej wykluczam taką sytuację – przyznał Piszczek w programie „Bundestalk”, emitowanym na Kanale Sportowym na YouTubie. – Mam zamiar grać w III lidze w Polsce. Taki sobie plan ułożyłem i na tę chwilę tego się trzymam – dodał.

Piszczek przyznał także, że w przyszłości być może zostanie trenerem. W Goczałkowicach bawię się w trenerkę na odległość. Jak jestem na miejscu, to czasem poprowadzę drużynę jako drugi trener. Jest do dla mnie jakiś wyznacznik, który pokazuje, jak dużo trzeba poświęcić, by być trenerem. To spore wyrzeczenie, ale nie zamykam się na to – zakończył Piszczek.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.