Mistrzostwa Świata 2022

Kolejny skandal sędziowski na mundialu. Katar nie otrzymał karnego w tej sytuacji [WIDEO]

W drugim piątkowym meczu mistrzostw świata reprezentacja Senegalu prowadzi do przerwy z Katarem. Losy spotkania mogły potoczyć się inaczej, ponieważ arbiter postanowił nie odgwizdać wyraźnego faulu na Akramie Afifie.

Podczas pierwszej serii gier obie drużyny przegrały swoje mecze inauguracyjne. Katar musiał uznać wyższość Ekwadoru, Senegal uległ natomiast Holandii. Bezpośrednie starcie tych reprezentacji jest więc kluczowe w kontekście wyjścia z grupy.

Do przerwy Afrykańczycy prowadzą z gospodarzami całego turnieju 1:0. Fatalny błąd katarskiego defensora wykorzystał zawodnik Salernitany, Boulaye Dia.

Chwilę wcześniej kontrowersyjną decyzję podjął hiszpański arbiter Matheu Lahoz. Akram Afif wszedł w pole karne Senegalu i na moment przed oddaniem strzału został powalony przez Ismailę Sarra.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.