Ekstraklasa

Kibice Pogoni pokazali wściekłość na piłkarzy. Wulgarny transparent, na boisko wleciały pampersy

Fot. Paweł Jerzmanowski

Po przegranym finale Pucharu Polski kibice klubu są wściekli na zawodników. Fani swoje niezadowolenie pokazali już podczas kolejnego meczu z Puszczą Niepołomice.

Chociaż Pogoń Szczecin prowadziła do 99. minuty finału Pucharu Polski, to ostatecznie trofeum powędrowało do gabloty Wisły Kraków. Zawodnicy „Portowców” musieli zmierzyć się z linczem fanów jeszcze na płycie Stadionu Narodowego. Jak się okazuje, kibice nie zamierzali poprzestać na reprymendach słownych.

W poniedziałek drużyna Jensa Gustaffsona rozgrywa spotkanie zamykające 31. kolejkę Ekstraklasy. Na trybunach stadionu im. Floriana Krygiera pojawił się wymowny transparent.

Poza mocnymi słowami kibice Pogoni Szczecin przygotowali dla graczy nietypowy prezent. Na boisko poleciały bowiem… pampersy.

Do sieci trafił również wpis, opublikowany przez profil „Ultras Pogoń Szczecin”. Fani ponownie oskarżają piłkarzy o potknięcie się w najważniejszym momencie.

– Ile jeszcze lat czy dekad mamy nosić łatkę przegrywów? Zawiedliście całą społeczność w najgorszy możliwy sposób. Jedyne czego pragnęliśmy w czwartek to poznania smaku zwycięstwa, zwieńczenia tylu lat naprawdę ciężkiej pracy przy oprawach. Zwieńczenia tylu lat rozwoju naszej społeczności i tylu lat niejednokrotnie ogłuszającego dopingu. Żadnych więcej oczekiwań… Dostaliśmy mokrą szmatą w pysk. Nie od naszego boiskowego rywala, a od was. Nie ma dla was usprawiedliwienia – grzmią fani „Portowców”.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.