Ekstraklasa

Podolski próbował ściągnąć do Górnika byłą gwiazdę futbolu. „Może temat wróci”

Screen: YouTube/Kanał Sportowy

Lukas Podolski stara się aktywnie uczestniczyć w ruchach transferowych Górnika Zabrze. Lider „Trójkolorowych” nie wyklucza, że do klubu w przyszłości trafi była gwiazda futbolu.

Od momentu przenosin do Górnika Zabrze Lukas Podolski pomaga klubowi na każdej płaszczyźnie. Mistrz świata z 2014 roku bierze czynny udział w pozyskiwaniu sponsorów oraz życiu akademii. 38-latek wykorzystuje również swoją pozycję w celu zachęcenia innych piłkarzy do dołączenia do zespołu.

Głównie dzięki Podolskiemu na stadion im. Ernesta Pohla trafił m.in. Lawrence Ennali. Młody Niemiec jest wiodącą postacią w drużynie Jana Urbana. W ostatniej rozmowie z Mateuszem Borkiem „Poldi” potwierdził także doniesienia z letniego okna transferowego.

Media informowały wówczas o negocjacjach Górnika Zabrze z… Nanim. Portugalczyk przez lata był wiodącą postacią Manchesteru United, wygrywając m.in. cztery puchary Premier League. W ubiegłym roku skrzydłowy wybrał jednak przenosiny do Adany Demirspor.

– Nani. Tak, ten Nani. Był temat rok temu. Poszedł wtedy do Adany w Turcji. Może ten temat wróci – mówił Podolski na antenie „Kanału Sportowego”.

Górnik Zabrze rozgrywa nadspodziewanie dobry sezon. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek podopieczni Jana Urbana mają realne szanse na awans do europejskich pucharów. Zespół ze Śląska zmierzy się jeszcze ze Stalą Mielec, Puszczą Niepołomice oraz Pogonią Szczecin.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.