Hiszpania

Xavi jednak opuści FC Barcelonę po zakończeniu sezonu? Ma zadecydować o tym jeden warunek

Xavi
Screen: Twitter/FC Barcelona

Po porażce FC Barcelony z Gironą odżyły plotki na temat przyszłości Xaviego Hernandeza. Zdaniem hiszpańskich mediów szkoleniowiec może jednak opuścić Camp Nou po zakończeniu sezonu.

Dywagacje na temat dalszych losów Xaviego Hernandeza trwają już od wielu tygodni. Hiszpański trener ogłosił swoje odejście z klubu na początku roku, jednak zmienił zdanie. Jego aktualny kontrakt obowiązuje do zakończenia sezonu.

Wiele wskazywało na to, że tym razem nie dojdzie do żadnego zwrotu akcji. Innego zdania jest jednak Javi Miguel, znany dziennikarz zajmujący się sprawami m.in. FC Barcelony. Według niego Xavi może opuścić klub w określonych okolicznościach.

Aby tak się stało, „Duma Katalonii” musi przegrać wyścig o wicemistrzostwo Hiszpanii. W ostatniej kolejce drużyna 44-latka ponownie przegrała z Gironą i spadła na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze cztery mecze.

Brak srebrnego medalu LaLiga to nie tylko ujma na prestiżu, ale również duża strata finansowa. Dwie najlepsze drużyny w lidze hiszpańskiej kwalifikują się do krajowego superpucharu. Stawkę uzupełniają finaliści Copa del Rey.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.