Mistrzostwa Świata 2022

Messi stracił cierpliwość po meczu z Holandią. Zaczepił napastnika Holendrów [WIDEO]

Screen // Twitter / lionelrodriguex

Reprezentacja Argentyny w piątek wywalczyła awans do półfinału mistrzostw świata w Katarze. Piłkarze Lionela Scaloniego okazali się lepsi od Holandii, ale zwycięzcę wyłoniła dopiero seria rzutów karnych. W trakcie spotkania, a także po jego zakończeniu, pomiędzy graczami obydwu zespołów było bardzo gorąco.

Była ostatnia minuta doliczonego czasu gry drugiej połowy. Reprezentacja Argentyny prowadziła z Holandią 2:1 i była już jedną nogą w półfinale mistrzostw świata. Holendrzy mieli jednak ostatnią szansę na wyrównanie. Teun Koopmeiners podszedł do wykonania rzutu wolnego, ale wbrew oczekiwaniom obrońców rywali, nie zdecydował się na strzał, zamiast tego podając piłkę w pole karne. Tam w pojedynku siłowym z jednym z argentyńskich defensorów wygrał Wout Weghorst, który po chwili po raz drugi w piątkowym spotkaniu pokonał Emiliano Martineza, dając Holandii remis i przesądzając o konieczności dogrywki.

Podczas 30 dodatkowych minut gry nie padła żadna bramka, co oznaczało, że końcowego zwycięzcę wyłoni seria jedenastek. W niej lepiej spisywali się Argentyńczycy, a ich bramkarz, wspomniany wcześniej Emiliano Martinez, obronił dwie jedenastki.

Mimo awansu do półfinału, u niektórych zawodników argentyńskiej kadry po końcowym gwizdku nie było widać radości. Zamiast tego, pojawiła się u nich złość. Już po decydującym rzucie karnym spora część „Albicelestes” wdała się – ponownie – w przepychanki z Holendrami. W nich nie brał jednak udziału kapitan reprezentacji Argentyny, Leo Messi. Nie oznacza to, że piłkarz PSG cały czas był spokojny.

Kilka minut po zakończeniu gry, Messi wdał się w wymianę zdań z selekcjonerem holenderskiej kadry, Louisem van Gaalem. Dyskusja trwała jednak krótko, ponieważ panów uspokoić próbował Edgar Davids, były reprezentant „Oranje”, obecnie pełniący funkcję asystenta trenera swojej drużyny narodowej.

Na tym wszystko się jednak nie skończyło. Drugi raz Messi stracił cierpliwość podczas udzielania wywiadu pomeczowego. Gdy reporter zadawał mu pytanie, piłkarz zauważył przechodzącego obok napastnika rywali, Wouta Weghorsta. Trudno powiedzieć, czy Weghorst wykonał w kierunku Messiego jakiś gest, ponieważ tego nie pokazały kamery. Argentyńczyk rzucił jednak do rywala krótkie: „Na co się gapisz głupku? Idź dalej”.

W półfinale mundialu Argentyna zmierzy się z Holandią. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 20:00 polskiego czasu.