Ekstraklasa

Josue przedłuży kontrakt z Legią? Zieliński ocenił szanse na pozostanie pomocnika w klubie

Fot. Paweł Jerzmanowski

Wraz z końcem aktualnego sezonu wygasa kontrakt łączący Josue z Legią Warszawa. Jacek Zieliński, dyrektor sportowy „Wojskowych”, ocenił szanse na przedłużenie umowy Portugalczyka.

Josue trafił do Legii Warszawa w 2021 roku. Portugalczyk od razu stał się ważnym ogniwem „Wojskowych”, a od przybycia Kosty Runjaicia na Łazienkowską pełni również funkcję kapitana pierwszej drużyny. Jego dotychczasowe osiągnięcia to puchar oraz superpuchar Polski.

Przed zakończeniem ubiegłego sezonu 33-latek miał oferty z innych klubów i mógł odejść za darmo. W grę wchodziły przenosiny m.in. do Brazylii oraz Azji. Josue postanowił jednak pozostać w stolicy i walczyć o mistrzostwo Ekstraklasy.

Podpisałem kontrakt na rok. Jeśli za 12 miesięcy wciąż będzie dobrze, klub będzie chciał ze mną współpracować, to znowu zwiążemy się na kolejny sezon. Serio, nie toleruję okłamywania ludzi. Mam umowę, chcę dawać z siebie wszystko. Nie brakuje mi motywacji i zależy mi na regularnej grzemówił w lipcu w rozmowie z TVP Sport.

Jak na ten moment wyglądają jego szanse na kolejny rok w Legii Warszawa? Jacek Zieliński nie ukrywa, że Josue już jakiś czas temu myślał o podpisaniu lukratywnej umowy za granicą. Portugalski zawodnik we wrześniu skończył 33-lata, więc niebawem może mieć ostatnią okazję na zarobienie dużych pieniędzy.

Nie wykluczam, że może zostać na następny sezon, jednak zanim przedłużaliśmy ostatnią umowę, to myślał wtedy o jakimś lukratywnym kontrakcie. Trudno powiedzieć coś na temat jego przyszłości. Jego pozostanie oceniam na 50 procent ujawnił Zieliński na kanale „Meczyki”.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej