Ligi zagraniczne

Lionel Messi zabrał głos ws. powrotu do Europy. „Te rozgrywki mają szczególny charakter”

Screen/ YouTube/ Inter Miami CF

W najnowszym wywiadzie, udzielonym L’Equipe z okazji zdobycia Złotej Piłki, Lionel Messi został zapytany o swój potencjalny powrót do Europy. Argentyńczyk uważa ten etap za zamknięty.

Po zakończeniu minionego sezonu Lionel Messi postanowił wyjechać z Europy. W barwach FC Barcelony oraz Paris Saint-Germain argentyński napastnik spędził 23 lata. Teraz po transferze do Interu Miami czterokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów spróbuje podbić Major League Soccer.

Pomimo zakontraktowania mistrza świata klubowi z Florydy nie udało się wejść do fazy play-off. Byłoby to jednak zadanie bardzo trudne, bowiem w momencie przyjścia Messiego Inter Miami zajmował ostatnie miejsce w swojej konferencji. Argentyńczyk poprowadził swoją nową drużynę do wygranej w innym turnieju, Leagues Cup.

W poniedziałek Messi po raz ósmy odebrał Złotą Piłkę od „France Football”. Z tej okazji piłkarz „The Herons” udzielił wywiadu dziennikowi „L’Equipe”. 36-latek został zapytany o możliwość powrotu do europejskiej piłki.

Czy gra w Europie jest dla mnie zamkniętym rozdziałem? Tak. Dzięki Bogu moja kariera w Europie była świetna, zdobyłem wszystko, o czym marzyłem, ale teraz, kiedy zdecydowałem się przenieść do USA, nie sądzę, że kiedykolwiek wrócęwyjawił Messi.

Oczywiście będzie mi brakowało Ligi Mistrzów i ligi hiszpańskiej, te rozgrywki mają dla mnie szczególny charakter, ale skorzystałem z nich najmocniej jak mogłem, więc nie czuję teraz frustracji dodał.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.