Transfery

Włoski gigant nie zamierza czekać na Szymańskiego. Propozycja może paść jeszcze zimą

Fot. Paweł Jerzmanowski

Po przenosinach do Fenerbahce Sebastian Szymański z miejsca stał się jedną z największych gwiazd ligi tureckiej. Świetna forma reprezentanta Polski przyciągnęła uwagę ze strony Napoli.

Na początku letniego okna transferowego Sebastian Szymański zamienił Dynamo Moskwa na Fenerbahce Stambuł. Wielu kibiców oraz ekspertów obawiało się o kierunek przenosin polskiego piłkarza. Pomocnik udowodnił jednak bardzo szybko, że jakiekolwiek dywagacje były nie na miejscu.

24-latek natychmiastowo stał się jednym z najważniejszych zawodników w składzie „Żółtych Kanarków”. Fenerbahce radzi sobie w tym sezonie perfekcyjnie, wygrywając mecz za meczem. Wkład Szymańskiego w sukcesy drużyny jest nieoceniony – Polak strzelił dziewięć goli i zaliczył siedem asyst.

Gracz w takiej dyspozycji nie zabawi długo w Super Lig. Fenerbahce nie chce stracić swojej gwiazdy podczas zimowego okienka, jeśli jednak pojawi się oferta na odpowiednim poziomie, wówczas do transferu może dojść na początku przyszłego roku. O szczegółach poinformował portal „calcionews24.com”.

Zdaniem wymienionego źródła nazwisko Szymańskiego widnieje na szczycie listy życzeń Napoli. Niewykluczone, że mistrzowie Serie A niebawem rozpoczną formalizację tego ruchu. Były piłkarz m.in. Feyenoordu Rotterdam jest wyceniany na 18 milionów euro, ale taka kwota nie zadowoli jego aktualnego pracodawcy.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej