Ekstraklasa

Media: Marek Papszun może wrócić do Ekstraklasy. Działacze czołowego klubu chcą go zatrudnić

Marek Papszun
Fot. Paweł Jerzmanowski

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz, więc Marek Papszun wciąż pozostaje wolnym trenerem. Zdaniem „Przeglądu Sportowego” tę sytuację chcą wykorzystać działacze Lecha Poznań.

Marek Papszun po raz kolejny przegrał konkurs na selekcjonera reprezentacji Polski. Cezary Kulesza postanowił zatrudnić dotychczasowego trenera kadry do lat 21, Michała Probierza. Oznacza to, że były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa wciąż jest dostępny na rynku.

Według informacji przekazanych przez „Przegląd Sportowy”, Papszun budzi spore zainteresowanie wśród działaczy jednego z czołowych klubów Ekstraklasy. Współpracownicy Piotra Rutkowskiego starają się przekonać go o przydatności menadżera w Lechu Poznań. Do ruchu mogłoby dojść jeszcze w tym sezonie.

Papszun został z niczym, ale i tak wkrótce może wrócić na ławkę. Grupa wpływowych osób przy Piotrze Rutkowskim, wiceprezesie Lecha, zaczęła go przekonywać, że były trener Rakowa powinien zastąpić Johna van den Broma w Kolejorzu czytamy.

Kontrakt Johna van den Broma z Lechem Poznań obowiązuje do czerwca przyszłego roku. W minionej kampanii ligowej Holender poprowadził klub z Wielkopolski do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Aktualnie jest jednak dużo gorzej, bowiem po porażce ze Spartakiem Trnawa „Kolejorz” nie gra w europejskich pucharach.

https://twitter.com/przeglad/status/1704479167419691504
Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.