Włochy

Piłkarz Juventusu jest podejrzany o obstawianie meczów. Grozi mu wieloletnie zawieszenie

Jak informuje włoska „La Stampa”, Nicolo Fagioli z Juventusu jest podejrzany o obstawianie meczów u nielegalnego bukmachera. Pomocnikowi „Starej Damy” grozi nawet trzyletnie zawieszenie.

W ostatnich sezonach Juventus zanotował wielki regres na poziomie sportowym oraz administracyjnym. Po trwającej niemal dziesięć lat dominacji w Serie A „Stara Dama” nie jest w stanie zdobyć kolejnego mistrzostwa kraju. Dodatkowo klub uczestniczył w skandalu związanym z nieprawidłowościami księgowymi.

Ostatecznie drużyna ze stolicy Piemontu została ukarana odjęciem dziesięciu punktów w ligowej tabeli i zrezygnowała z udziału w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy. Zawodnicy Juventusu również sprowadzają na siebie olbrzymie kłopoty. Na ten moment wieloletnie zawieszenia grożą Paulowi Pogbie oraz Nicolo Fagiolemu.

Francuz powrócił na Półwysep Apeniński rok temu. W swoim pierwszym sezonie rozegrał jednak zaledwie dziesięć meczów, bowiem trapiły go kontuzje. Teraz natomiast Pogba jest oskarżony o stosowanie dopingu. W jego organizmie wykryto nadmiar testosteronu. Potencjalna kara to nawet cztery lata zawieszenia.

Z problemami natury prawnej zmierzy się również Nicolo Fagioli. Turyńska prokuratura podejrzewa młodego pomocnika o obstawianie meczów u nielegalnego bukmachera. Jeśli zarzuty okażą się prawdziwe, Włoch może zostać zawieszony na kolejne trzy sezony.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.