Polacy za granicą Włochy

W taki sposób Szczęsny uratował Juventus w hicie Serie A. Fantastyczna interwencja Polaka [WIDEO]

Screen // Twitter / ELEVENSPORTSPL

Wojciech Szczęsny w niedzielę zaliczył kolejny w tym sezonie występ z czystym kontem. Reprezentant Polski przyczynił się do zwycięstwa Juventusu, który w hicie Serie A pokonał na wyjeździe AC Milan (1:0).

Wojciech Szczęsny w bardzo udany sposób zakończył miniony weekend. W hicie Serie A jego Juventus wygrał na wyjeździe z Milanem po golu Manuela Locatelliego w 63. minucie. Zanim jednak turyńczycy objęli prowadzenie, byli bliscy utraty gola.

Jeszcze przed przerwą Milan przeprowadził świetną akcję lewą stroną boiska, gdzie brylował Rafael Leao. Portugalczyk w efektowny sposób minął jednego z obrońców, a następnie dograł piłkę w pole karne. Tam najlepiej zachował się Olivier Giroud, który oddał sprytny strzał na bramkę Szczęsnego. Polski bramkarz wykazał się jednak świetnym refleksem, wykonując kapitalną interwencję, która – jak się później okazało – przyczyniła się do wygranej Juventusu.