Kadra

Zaskakujący pomysł Góralskiego na prowadzenie reprezentacji Polski. „Mogliby stworzyć duet”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Niebawem poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Zdaniem Jacka Góralskiego najlepszymi kandydatami na to stanowisko są Michał Probierz i Adam Nawałka. Co więcej, według piłkarza Wieczystej Kraków, trenerzy ci mogliby stworzyć duet doskonały.

W ciągu kilku najbliższych dni Polski Związek Piłki Nożnej ogłosi nazwisko następcy Fernando Santosa. Cezary Kulesza zakończył już rozmowy ze wszystkimi pożądanymi kandydatami na to stanowisko. Jak przekazał Piotr Koźmiński, prezes federacji na pewno spotkał się z Markiem Papszunem.

Swój oryginalny pomysł na reprezentację Polski ma Jacek Góralski. 21-krotny reprezentant biało-czerwonych bardzo ceni sobie Michała Probierza oraz Adama Nawałkę. Zdaniem piłkarza Wieczystej Kraków szkoleniowcy byliby w stanie stworzyć idealny duet trenerski dla kadry narodowej.

Obaj trenerzy są do siebie bardzo podobni, jeżeli chodzi o prowadzenie drużyny. Pod względem taktycznym ich zespoły zawsze były dobrze poukładane. Trener Probierz i Nawałka wprowadzają do grupy wzajemny respekt, dyscyplinę. Wszystko jest u nich dopięte na ostatni guzik powiedział Góralski w rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty”.

Nawet mogliby stworzyć duet i bardzo fajnie by to wyglądało. Jeżeli któryś z nich zostanie selekcjonerem, będzie to bardzo dobry wybór dla polskiej piłki. Dla mnie to ścisła czołówka trenerów w krajudodał.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.