Ligi zagraniczne

Santos może błyskawicznie wrócić do pracy. Portugalczyk prowadzi rozmowy z nowym klubem

Fot. Paweł Jerzmanowski

Jak przekazał Haitam el Imani, Fernando Santos już po kilku dniach od rozstania z reprezentacją Polski może podjąć nową pracę. Portugalski szkoleniowiec negocjuje warunki umowy z Al-Shabab.

W środę Fernando Santos przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. PZPN rozwiązał umowę Portugalczyka za porozumieniem stron. Mistrz Europy z 2016 roku poprowadził biało-czerwonych w sześciu meczach.

Plotki o odejściu Santosa z polskiej kadry pojawiły się już pod koniec lipca. Wówczas zagraniczne media łączyły go z przenosinami do Al-Shabab. Ostatecznie szkoleniowiec przeprowadził polską drużynę narodową przez jeszcze jedno zgrupowanie.

Teraz, kiedy 68-latek jest już wolnym trenerem, temat jego współpracy z saudyjskim klubem powrócił. Były zespół Grzegorza Krychowiaka po zaledwie pięciu spotkaniach zwolnił ostatnio Marcela Keizera. Tymczasowym opiekunem „Białych Lwów” został Juan Brown.

Zdaniem Haitama el Imaniego przedstawiciele Santosa aktualnie prowadzą rozmowy z Al-Shabab w sprawie warunków kontraktu. Dla portugalskiego menadżera byłby to powrót do piłki klubowej po trzynastu latach przerwy.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej