Mistrzostwa Świata 2022

Kasperczak ma radę dla Michniewicza. Wskazał, czego nie można zrobić w meczu z Argentyną

Możemy grać na czas przy wyniku 1:0, jak zostanie kilka minut do końca, ale poza tym nastawienie musi być jedno – na kanale portalu Meczyki.pl na YouTube przyznał słynny polski trener, Henryk Kasperczak. Były selekcjoner m.in. Tunezji, Mali, Senegalu czy Maroko podzielił się radą dla aktualnego trenera naszej kadry.

Środa 30.11.2022 roku – ta data może być jedną z najważniejszych w historii polskiego futbolu. Jeśli Polacy właśnie w najbliższą środę zdołają zdobyć choćby punkt w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze, będzie to oznaczać, że po raz pierwszy w XXI wieku wyszli oni z grupy na mundialu.

O ten punkt łatwo jednak nie będzie. Aby go zdobyć, biało-czerwoni będą musieli dać z siebie wszystko, a ich selekcjoner będzie musiał obmyślić taktykę niemal idealną. Poradą dla Czesława Michniewicza, podczas programu emitowanego na kanale portalu Meczyki.pl na YouTube podzielił się były trener m.in. Wisły Kraków czy klubów takich jak Lille i Montpellier, a także były selekcjoner wielu afrykańskich reprezentacji, Henryk Kasperczak. – Czesław Michniewicz musi nastawić drużynę na zwycięstwo z Argentyną. Nie wolno kalkulować przed tym meczem. Jednym z największych błędów byłoby myślenie, że remis nam wystarczy – przyznał 76-latek. – Na czas możemy grać przy wyniku 1:0, jak zostanie kilka minut do końca, ale poza tym nastawienie musi być jedno – wychodzimy na boisko i gramy o zwycięstwo. Nie ma innej alternatywy – dodał.

Źródło wypowiedzi: Meczyki.pl