Kadra Mistrzostwa Świata 2022

Wcześniej krytykowany, dziś bezbłędny. Szczęsny najlepszym z Polaków [OCENY]

Wojciech Szczęsny

Wtorek 22 listopada – to dzień, na który czekała cała piłkarska Polska. Ostatecznie remisujemy 0:0 z Meksykiem po bardzo zamkniętym spotkaniu. W pamięci każdego niewątpliwie zapadnie obroniony rzut karny przez Guillermo Ochoę. Zawiódł nas Robert Lewandowski? Kto zostawił po sobie dobre wrażenie? Zapraszamy na oceny pomeczowe.

Wojciech Szczęsny – Oprócz jednej niepewnej interwencji w pierwszej połowie, bardzo dobry występ. W 64. minucie po niespodziewanym strzale głową popisał się niesamowitym refleksem, co uchroniło nas przed stratą gola. To był zdecydowanie jego najlepszy mecz spośród wszystkich, którymi otwierał wielkie turnieje. Ocena: 7

Bartosz Bereszyński – W pierwszej części meczu widać było, że wyszedł na ten mecz przygotowany mentalnie i motorycznie, ale zdarzały mu się proste błędy technicznie. Po przerwie bardzo pewny. Po raz kolejny „zabetonował” lewą stronę naszej defensywy. Ocena: 6

Kamil Glik – Na początku nie był tak pewny, jak zazwyczaj. Jednak z czasem cała nasza obrona nabierała pewności siebie i ostatecznie nie straciliśmy bramki. Skończył mecz z 89% celnością podań, mimo że dość często decydował się na długie piłki. Samo postawienie na Glika do pary z Kiwiorem okazało się dobrą decyzją. Ocena: 5,5

Jakub Kiwior – Bardzo nerwowo wszedł w mecz, tracąc piłkę przed własnym polem karnym. Z każdą kolejną interwencją wyglądał coraz lepiej. Wygrał większość pojedynków w powietrzu. Ocena: 6

Matty Cash – W 26. minucie przegrał pojedynek główkowy, co mogło zakończyć się utratą bramki. Skupiał się bardziej na zadaniach defensywnych. Pod koniec spotkania nieco odważniej zapuszczał się do ataku, co skutkowało zagrożeniem pod bramką Meksykanów. Ocena: 6

Jakub Kamiński – Jego stroną rzadko konstruowaliśmy akcje. Podjął tylko jedną próbę dryblingu w dodatku nieudaną. W doliczonym czasie gry miał swoją sytuację i oddał celny strzał. Ocena: 5

Grzegorz Krychowiak – Raczej niewidoczny w pierwszej połowie, lecz w jego przypadku to raczej pochwała. W jego zagraniach brakowało dokładności. Oddał jeden groźny strzał z dystansu. Ocena: 5,5

Sebastian Szymański – Dobrze potrafił zastawić piłkę, co powodowało faule Meksykanów. Wygrał siedem z dziesięciu swoich pojedynków. Niepokoiło jednak sporo strat, które notował w środku pola (13). Ocena: 5

Piotr Zieliński – Znów mamy do niego pretensje po ważnym meczu. Miał niewielki wpływ na grę zespołu. Na plus należy zaliczyć mu odbiór w akcji, w której Lewandowski wywalczył karnego. Ocena: 4,5

Nicola Zalewski – Był nieco nerwowy w kluczowych momentach akcji Polaków. Zbyt często tracił piłkę. Nie zaliczy tego występu do udanych. Zmieniony w przerwie Ocena: 4

Robert Lewandowski – Widać było, że miał być postacią kluczową w wyprowadzeniu akcji ofensywnych. Miał trudną przeprawę z Meksykańskimi obrońcami. Wywalczył karnego, a następnie go zmarnował. Bardzo trudna postać do oceny w dzisiejszym spotkaniu. Ocena: 5