Ekstraklasa

Kapitalne zagranie piłkarza Legii. „No-look pass” w wykonaniu Josue [WIDEO]

Screen // Twitter / CANALPLUS_SPORT

W meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Widzew Łódź (2:1). Jednego z goli dla stołecznego zespołu strzelił Mattias Johansson, który precyzyjnym strzałem wykończył akcję rozpoczętą przez Josue. I choć Szwed za gola zbiera sporo pochwał, to równie dużo, albo nawet więcej zachwytów w mediach społecznościowych pojawia się właśnie ze względu na kapitalne zagranie Portugalczyka.

Była 30. minuta spotkania wyjazdowego Legii Warszawa z Widzewem Łódź. Josue otrzymał piłkę na prawym skrzydle, po czym błyskawicznie zdecydował się na długie zagranie. To trafiło do Pawła Wszołka, który następnie podał do Ernesta Muciego, a ten wystawił futbolówkę Mattiasowi Johanssonowi, który sprytnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Johanssonowi za gola strzelonego sprytnym uderzeniem należą się rzecz jasna pochwały. I te pojawiają się w mediach społecznościowych. Ale równie dużo pochwał dotyczy też podania wspomnianego Josue, który wykonał kapitalny „no-look pass”, polegający na zagraniu piłki bez patrzenia w stronę podania.

Kilka minut po golu na 1:0, Legia podwyższyła prowadzenie. Drugiego gola strzelił dla niej Bartosz Kapustka. Warszawski zespół w drugiej połowie co prawda stracił bramkę, ale jednobramkowe prowadzenie utrzymał do końca meczu, zdobywając kolejne trzy punkty w tym sezonie.