Ekstraklasa Transfery

Sensacyjny transfer Ruchu Chorzów. „Grał w Lidze Mistrzów, strzelał Bayernowi, asystował z Barceloną”

Ruch Chorzów rozpoczął zimowe wzmocnienia. Nowym zawodnikiem „Niebieskich” został Adam Vlkanova, który – jak podkreślił chorzowski klub – ma za sobą występy w Lidze Mistrzów. W jego CV znajduje się też gol strzelony Bayernowi Monachium czy asysta zaliczona w meczu z Barceloną.

Ruch Chorzów od mocnego uderzenia rozpoczął zimowe działania na rynku transferowym. „Niebiescy” ogłosili w swoich social mediach, że ich nowym zawodnikiem został Adam Vlkanova. 29-letni pomocnik został wypożyczony z Viktorii Pilzno, w barwach której występuje od sierpnia 2022 roku. Przez ostatnie 1,5 roku zaliczył w jej barwach 52 występy, strzelając osiem goli i zaliczając osiem asyst.

Nabytek Ruchu może się pochwalić niezwykle bogatym CV. Vlkanova ma na koncie występy m.in. w Lidze Mistrzów, gdzie w sezonie 2022/23 w fazie grupowej rozgrywek miał okazję wystąpić w meczach przeciwko Barcelonie, Interowi i Bayernowi Monachium. W starciu z Bayernem strzelił nawet gola, a w spotkaniu z Barceloną zaliczył asystę.

– Miałem sporo ofert, ale tutaj poczułem to coś, rodzinną atmosferę. Rozmawiałem z trenerem. Przedstawił mi bardzo interesującą wizję tego, jak chce grać. Spodobała mi się ta filozofia. To był jeden z powodów, czemu przyszedłem. Napisałem też do Janka Sedlaka, z którym graliśmy przeciwko sobie, obejrzałem kilka meczów Ruchu. Oczywiście, znam tabelę, ale wierzę, że możemy utrzymać się w Ekstraklasie. To wielkie wyzwanie. Jeśli tego dokonamy, to będzie coś dużego – przyznał Vlkanova w rozmowie z oficjalną stroną chorzowskiego klubu.