Transfery

Zwrot akcji ws. odejścia Sergio Ramosa. Hiszpan zmienił decyzję na temat transferu

Sergio Ramos
Fot. Screen: YouTube/Real Madrid

W tym tygodniu media poinformowały, że Real rozpoczął przygotowania do pożegnania Sergio Ramosa. Wydaje się jednak, że wieloletni kapitan „Królewskich” wcale nie musi opuszczać Madrytu. Według hiszpańskiej prasy, obrońca miał zmienić decyzję odnośnie do swojej przyszłości. Dziennik „Marca” twierdzi, że 35-latek jest gotowy, aby wznowić rozmowy o przedłużeniu kontraktu z Florentino Perezem. Co więcej, dziennikarze sądzą, że Ramos zgodzi się na część warunków podyktowanych przez prezesa.

Sergio Ramos został zawodnikiem Realu w 2005 roku. Wówczas opuścił Sevillę, która zainkasowała za niego około 27 mln euro. Od tamtej pory Hiszpan jest jednym z kluczowych piłkarzy zespołu ze stolicy. Łącznie, według portalu „Transfermarkt, rozegrał on w barwach „Królewskich” 671 spotkań. Udało się mu aż 101 razy wpisać na listę strzelców. Co więcej, zanotował 40 asyst przy trafieniach kolegów z zespołu.

Wydawało się, że swoją piękną karierę Ramos zakończy właśnie na Santiago Bernabeu. Od wielu miesięcy jednak nie może dojść do porozumienia z władzami klubu w kontekście przedłużenia umowy, która przestanie obowiązywać wraz z końcem czerwca. Hiszpańskie media poinformowały niedawno, że kapitan „Los Blancos” zmieni barwy klubowe. Real miał już nawet rozpocząć przygotowania do pożegnania klubowej legendy. Wydaje się jednak, że los Ramos nie jest jeszcze przesądzony.

Według dziennika „Marca”, piłkarz zmienił zdanie odnośnie do swojej przyszłości klubowej. Do tej pory Hiszpan nie godził się na obniżenie wynagrodzenia w związku ze skutkami pandemii koronawirusa, która negatywnie wpłynęła na budżety klubów na całym świecie. Ramos wyraża wciąż jednak chęć pozostania kapitanem Realu, dlatego jest gotowy, aby przyjąć ofertę zaproponowaną przez Florentino Pereza. Hiszpańscy dziennikarze poinformowali, że obrońca zgodziłby się przedłużyć umowę o rok i podobnie jak Luka Modrić, obniżyć dotychczasowe wynagrodzenie (12 mln euro) o 10 procent.

Więcej tekstów o lidze hiszpańskiej:

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.