Hiszpania

Wyjaśniła się przyszłość Lionela Messiego. Podpisze kontrakt na 10 lat

Fot. Screen // YouTube / FC Barcelona

Jak podaje argentyński portal „Doble Amarilla”, Lionel Messi zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Barceloną. Od teraz gwiazdora ma jednak łączyć specjalna umowa z klubem.

Najprawdopodobniej doczekaliśmy się końca spekulacji na temat przyszłości Lionela Messiego. Kontrakt argentyńskiej gwiazdy z FC Barceloną wygasa pod koniec czerwca, a sam zainteresowany wielokrotnie mówił, że nie wie czy zdecyduje się na jego przedłużenie. W tym momencie hiszpańskie media jednogłośnie wygłaszają tezę, iż 33-latek zostanie na Camp Nou kilka lat dłużej.

Portal „Doble Amarilla” podaje natomiast, że Messi podpisze z FC Barceloną kontrakt na aż… 10 lat. To nie błąd. Jednak przez zaledwie 2 sezony lider „Blaugrany” będzie nadal piłkarzem klubu swojego życia. Wszystkie szczegóły są już dopięte.

Tak jak napisane jest wyżej, Messi będzie zawodnikiem Barcy do końca rozgrywek 2022/2023. Następnie przeniesie się do MLS, gdzie także przez 2 lata ma grać dla Interu Miami, należącego do Davida Beckhama.

Jeżeli te informacje się sprawdzą, to Argentyńczyk zakończy swoją karierę w 2025 roku. Później będzie go obowiązywać specjalna umowa z Barceloną, na mocy której Messi stanie się partnerem strategicznym oraz ambasadorem klubu przez kolejne 6 lat.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.