Euro 2020

Carrasco przerwał wywiad Hazarda. Piłkarz Atletico zażartował z gracza Realu Madryt

Carrasco, Hazard

Reprezentacja Belgii przygotowuje się do tegorocznych mistrzostw Europy. Podopieczni Roberto Martineza w ostatnim meczu towarzyskim przed rozpoczęciem turnieju pokonali Chorwatów po bramce Romelu Lukaku. W międzyczasie piłkarze „Czerwonych Diabłów” dbają o dobrą atmosferę w drużynie. Yannick Carrasco przerwał jeden z wywiadów, który udzielał Eden Hazard. Pomocnik Atletico Madryt zażartował z kolegi, nawiązując do rywalizacji o tytuł mistrzowski.

W niedawno zakończonym sezonie 2020/21 Atletico Madryt przerwało kilkuletnią hegemonię Realu Madryt oraz Barcelony, wygrywając ligę hiszpańską. Rywalizacja toczyła się do ostatniej kolejki, w której piłkarze dowodzeni przez Diego Simeone przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Właśnie do tego wydarzenia odniósł się Yannick Carrasco, gdy przerwał rozmowę Edena Hazarda z przedstawicielami mediów.

Piłkarz „Królewskich” odpowiadał na pytania dziennikarzy, nie zdając sobie sprawy z tego, że w jego kierunku zbliża się pomocnik ligowego rywala zza miedzy. Kiedy pomocnik Atletico był już wystarczająco blisko, zaczął wykrzykiwać w kierunku Hazarda „Campeones! Campeones!”, czyli mistrzowie. Było to nawiązanie do wygranego tytułu mistrzowskiego oraz prztyczek w nos dla gracza Realu, który do ostatniej kolejki marzył o zdobyciu trofeum.

Hazard był przez chwilkę zmieszany, jednak na zaistniałą sytuację zareagował uśmiechem. Wówczas odpowiedział swojemu koledze z reprezentacji Belgii: „Bardzo dobrze, bardzo dobrze. Gratulacje, przyjacielu. Niesamowite”. Następnie powrócił do rozmowy z redaktorem.

„Czerwone Diabły” są jednym z faworytów do wygrania mistrzostw Europy. W grupie zmierzą się z Rosją, Danią oraz Finlandią. W pierwszym spotkaniu stoczą bój o trzy punkty z rywalem, z którym kilka dni temu mierzyła się reprezentacja Polski. Starcie pomiędzy podopiecznymi Roberto Martineza a Stanisława Czerczesowa odbędzie się 12 czerwca na stadionie w Petersburgu. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o 21:00.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.