Niemcy Polacy za granicą

Robert Lewandowski z najwyższą pensją w Bayernie Monachium. Ujawniono zarobki piłkarzy

Fot. Paweł Jerzmanowski

Dziennikarze niemieckiego Sky ujawnili zarobki piłkarzy Bayernu Monachium. Z ich informacji wynika, że najwięcej za rok gry w bawarskim zespole wpływa na konto Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Polski inkasuje niemal 10 razy więcej niż najsłabiej opłacany gracz drużyny Hansiego Flicka.

37 goli w 33 meczach we wszystkich rozgrywkach – to dorobek Roberta Lewandowskiego w tym sezonie. Polak jest bezapelacyjnie najlepszym piłkarzem Bayernu Monachium. Szefowie bawarskiego klubu doskonale zdają sobie z tego sprawę i 32-latka za jego grę sowicie wynagradzają. Choć sowicie w tym przypadku, to chyba mało powiedziane.

Robert Lewandowski z najwyższą pensją w Bayernie Monachium. Ujawniono zarobki piłkarzy

Dziennikarze niemieckiego Sky ujawnili zarobki wszystkich piłkarzy Bayernu. Z ich informacji wynika, że rocznie najwięcej wpływa na konto właśnie Lewandowskiego. Polak zarabia bowiem aż 22 mln euro. Niewiele mniej, bo po 18 mn euro zarabiają Manuel Neuer i Leroy Sane. 16 mln za 12 miesięcy gry otrzymuje natomiast Thomas Mueller. Stawkę 10 mln rocznie przekraczają jeszcze Lucas Hernandez, Jerome Boateng, Douglas Costa i David Alaba. Joshua Kimmich i Leon Goretzka otrzymują równo 10 mln euro.

W Bayernie trudno więc mówić o nadzwyczajnych kominach płacowych. Różnice da się jednak oczywiście znaleźć. Największa występuje między Lewandowskim a Bouną Sarrem. Francuski prawy obrońca sprowadzony w październiku ubiegłego roku z Olympique Marsylii zarabia rocznie 2,5 mln euro. To niemal 10 razy mniej od Lewandowskiego.

Różnica, choć duża, nie powinna jednak nikogo dziwić. Lewandowski to najważniejszy piłkarz drużyny. Sarr pełni natomiast tylko rolę zmiennika i opcji rezerwowej w przypadku kontuzji któregoś z podstawowych obrońców. W tym sezonie 29-latek wystąpił zaledwie w 13 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.