Anglia Inne ligi Transfery

Edinson Cavani odejdzie z Manchesteru United. Już wybrał nowy, zaskakujący kierunek

Wiele wskazuje na to, że Edinson Cavani latem odejdzie z Manchesteru United. Urugwajski napastnik chce wrócić na ojczysty kontynent i zamierza podpisać kontrakt z klubem z Ameryki Południowej.

25 spotkań we wszystkich rozgrywkach rozegrał w tym sezonie Edinson Cavani. 34-latek strzelił w nich siedem goli i zaliczył dwie asysty. Gdy w październiku 2020 roku Manchester United podpisywał z Urugwajczykiem umowę, władze klubu liczyły na to, że były gracz m.in. PSG i Napoli zapewni nieco więcej trafień. Tak się jednak nie stało, przez co doświadczony napastnik stracił pewne miejsce w pierwszym składzie.

Edinson Cavani odejdzie z Manchesteru United. Już wybrał nowy, zaskakujący kierunek

Cavani nie zamierza przesiadywać jednak na ławce Manchesteru. Zdaniem Nicolo Schiry, jednego z najlepiej poinformowanych włoskich dziennikarzy, Cavani zdecydował, że opuści zespół „Czerwonych Diabłów”. Opuści też Premier League. I opuści także Europę. Schira zdradził, że Urugwajczyk chce wrócić do Ameryki Południowej i prowadzi już rozmowy z jednym z tamtejszych klubów.

Dokładnie chodzi o argentyńskie Boca Juniors, jeden z najlepszych i najbardziej znanych południowoamerykańskich zespołów. Cavani już w październiku ubiegłego roku, tuż po podpisaniu kontraktu z Manchesterem, mówił o tym, że chciałby kiedyś zagrać dla Boca. – To światowy gigant, każdy piłkarz chciałby kiedyś dla niego zagrać.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.