Inne ligi Polacy za granicą

Rafał Augustyniak przymierzany do kadry. „Jest szansa, ale ja nie wysyłam powołań”

Fot. Ural Jekaterynburg

Robię swoje, wykonuję obowiązku najlepiej jak potrafię. Ale na razie nie było żadnego kontaktu ze strony sztabu reprezentacji – w programie „Sekcja Piłkarska” emitowanym na Sport.pl przyznał Rafał Augustyniak, pomocnik Uralu Jekaterynburg.

16 meczów, trzy bramki i jedna asysta – to statystyki Rafała Augustyniaka w tym sezonie ligi rosyjskiej. Były pomocnik świetnie zaaklimatyzował się na Wschodzie i wyrósł na jednego z najważniejszych graczy Uralu Jekaterynburg. Dwa gole w ostatnim starciu z Krasnodarem (2:2) sprawiły, że powrócił temat powołania 27-latka do reprezentacji Polski.

Rafał Augustyniak przymierzany do kadry. „Jest szansa, ale ja nie wysyłam powołań”

O możliwe powołanie zapytany został sam Augustyniak, który porozmawiał z dziennikarzami prowadzącymi program „Sekcja Piłkarska”. – Robię swoje, wykonuję obowiązku najlepiej jak potrafię. Ale na razie nie było żadnego kontaktu ze strony sztabu reprezentacji – przyznał pomocnik. Być może za daleko wyjechałem i to dlatego – dodał żartobliwie.

Po raz pierwszy temat Augustyniaka w kadrze pojawił się już kilka miesięcy temu, gdy selekcjonerem kadry był Jerzy Brzęczek. Wówczas były gracz Miedzi Legnica nie otrzymał jednak szansy. – Nie miałem żalu, słyszałem, że trener Brzęczek interesował się mną, gdy jeszcze występowałem w Miedzi. Później zagrałem fajny sezon w Rosji. Może teraz się coś zmieni – przyznał Augustyniak.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.