Niemcy Polacy za granicą

Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera! Symulacja dała jasną odpowiedź

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Robert Lewandowski może pobić rekord Gerda Muellera. Polski napastnik ma niepowtarzalną szansę zapisania się w historii ligi niemieckiej, poprawiając osiągnięcie jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Jak się okazuje, szansa ta jest ogromna.

34 gole w 32 meczach we wszystkich rozgrywkach – to statystyki Roberta Lewandowskiego w tym sezonie. Polski napastnik tylko w Bundeslidze zdobył 28 bramek w 22 występach. Dzięki temu eksperci i kibice znów coraz głośniej mówią o tym, że 32-latek może pobić rekord legendarnego Gerda Muellera, który strzelił 40 goli w jednym sezonie ligowym.

Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera! Symulacja dała jasną odpowiedź

Jak twierdzą dziennikarze „Bilda”, Lewandowskiemu w tym sezonie uda się pobić wspomniany rekord. Taką tezę postawili na podstawie przeprowadzonej symulacji, która brała pod uwagę szereg czynników – m.in. najbliższych rywali Bayernu Monachium, skuteczność Lewandowskiego w spotkaniach z konkretnymi rywalami, liczbę stwarzanych mu przez kolegów sytuacji itd..

Symulacja wykazała, że Lewandowski – jeśli rzecz jasna ominą go urazy – zakończy sezon z 43 golami. Polak miałby wyrównać rekord Muellera w przedostatniej kolejce, a w ostatnim spotkaniu sezonu pobić go aż o trzy bramki.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.