Sport 247

W trakcie wywiadu Żyły zaczęto grać hymn Niemiec. Kapitalna reakcja polskiego skoczka. I jeszcze ta wzruszająca wypowiedź

Piotr Żyła
Screen / TVP Sport

Piotr Żyła w poniedziałek podczas uroczystej dekoracji odebrał złoty medal za konkurs mistrzostw świata w skokach narciarskich na skoczni normalnej. Po ceremonii Polak udzielał wywiadu TVP Sport. Wtem organizatorzy zaczęli odgrywać hymn Niemiec, ponieważ za plecami Żyły rozpoczęła się już kolejna dekoracja. Reakcja polskiego skoczka była kapitalna.

W sobotę Piotr Żyła odniósł jeden z największych, o ile nie największy sukces w karierze. Polak zdobył mistrzostwo świata na skoczni normalnej podczas zawodów w Oberstdorfie. W poniedziałek 34-latek odebrał złoty medal i wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego.

W trakcie wywiadu Żyły zaczęto grać hymn Niemiec. Kapitalna reakcja polskiego skoczka

Po odebraniu medalu i wysłuchaniu hymnu narodowego, Żyła rozpoczął udzielanie wywiadu. Jedną z rozmów prowadził z dziennikarzem TVP Sport. Gdy z nim rozmawiał, za jego plecami rozpoczęła się już kolejna dekoracja. Dekoracja, podczas której złoto odbierał reprezentant gospodarzy. Organizatorzy rozpoczęli więc odgrywanie hymnu Niemiec.

Gdy Żyła usłyszał hymn, zdjął czapkę by zachować się kulturalnie. Najbardziej zaskoczył jednak pytaniem o przerwanie wywiadu i wysłuchanie hymnu gospodarzy. Przerywamy? Wysłuchamy hymnu? – zapytał skoczek.

Żyła poważny jak nigdy. Wzruszająca wypowiedź reprezentanta Polski

Żyła w całym wywiadzie, poza jego początkiem, był niezwykle – jak na siebie – opanowany i poważny. Szczególne wrażenie zrobić mogła jego wypowiedź o marzeniach i dążeniu do zdobycia mistrzostwa świata. – Nuciłem sobie ten hymn i przemykała mi ciężka praca i to, co przez te lata działo się w mojej karierze. Te dobre i gorsze momenty. Wspominałem, jak miałem osiem lat, oglądałem Puchar Świata i odtwarzałem sobie ich skoki na małej skoczni zrobionej obok domu. Odtwarzałem te skoki i marzyłem, bym kiedyś to ja skakał jako ostatni.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.