Polacy za granicą

To oni najczęściej mieli udział przy bramkach swoich drużyn. Lewy zdeklasował rywali

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Robert Lewandowski był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na świecie w 2020 roku. Polak pod względem statystyk odskoczył swoim rywalom.

Ubiegły rok był dla Roberta Lewandowskiego bardzo owocny. Polak zdobył z Bayernem Monachium Ligę Mistrzów, Puchar Niemiec, Superpuchar Europy i po raz kolejny zwyciężył w lidze niemieckiej. Ponadto 32-latek odebrał całą masę nagród indywidualnych.

Jeżeli przeanalizujemy statystyki polskiego napastnika z ostatnich dwunastu miesięcy, taki stan rzeczy nie może nas dziwić. Lewandowski w 2020 roku zdobył 45 goli i zanotował 15 asyst we wszystkich rozgrywkach, co w klasyfikacji kanadyjskiej (gole+ asysty) daje wynik aż 60 punktów.

Drugi pod tym względem był Leo Messi, który brał udział przy „jedynie” 50 bramkach (26 goli i 24 asysty). Tuż za Argentyńczykiem znalazł się Cristiano Ronaldo z 41 golami i 8 asystami (49 punktów).

Można więc śmiało powiedzieć, że poprzedni rok zdecydowanie należał do kapitana reprezentacji Polski. Pozostaje mieć nadzieję, że rozpoczęty 2021 rok okaże się dla „Lewego” jeszcze lepszy.