Polacy za granicą Transfery Włochy

Bartłomiej Drągowski może zmienić klub. Chce go uczestnik Ligi Mistrzów

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Bartłomiej Drągowski notuje kolejny udany sezon we Włoszech. 23-latek spisuje się na tyle dobrze w barwach Fiorentiny, że jego pozyskaniem interesuje się coraz więcej klubów. Piotr Kamieniecki z TVP Sport poinformował, że reprezentanta Polski chce u siebie uczestnik tego sezonu Ligi Mistrzów, Atalanta Bergamo.

32 mecze w Serie A rozegrał w tym sezonie Bartłomiej Drągowski. Polski bramkarz notuje świetny sezon w barwach Fiorentiny i przyciąga zainteresowanie coraz większej liczby klubów. Jakiś czas temu wiele mówiło się o tym, że wychowanek Jagiellonii Białystok może trafić do AS Romy. Teraz okazuje się, że chce go inny klub.

Bartłomiej Drągowski może zmienić klub. Chce go uczestnik Ligi Mistrzów

Zdaniem Piotra Kamienieckiego z TVP Sport, Drągowski może zostać nowym zawodnikiem Atalanty Bergamo. Zespół, który w tym sezonie doszedł do 1/8 finału Ligi Mistrzów (w ubiegłych rozgrywkach doszedł aż do ćwierćfinału) może zapłacić za Polaka nawet 15 mln euro, przeprowadzając tym samym drugi najdroższy transfer w jej historii (pierwsze miejsce należy do Luisa Muriela, za którego zapłacono 20 mln euro).

Kwota dla władz Fiorentiny może być jednak mało satysfakcjonująca. Za swojego podstawowego bramkarza oczekują one bowiem aż 30 mln euro.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.