Niemcy Polacy za granicą Włochy

Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo mają wspólną cechę. Wojciech Szczęsny ją wskazał

Screen // YouTube / Sports Center

– Cristiano Ronaldo i Robert Lewandowski mają podobieństwa w obsesji na punkcie pracy. Nie rozumiem ich. Doceniam to i szanuję, ale to nie moja bajka – w programie FootTruck powiedział Wojciech Szczęsny. Bramkarz Juventusu wskazał podobieństwa Portugalczyka i Polaka.

Wojciech Szczęsny to bramkarz, któremu wiele osób może zazdrościć. Gra w Juventusie, uczy się bramkarskiego fachu od Gianluigiego Buffona i ma okazję grać z najlepszymi zawodnikami świata. Szatnie klubową dzieli z Cristiano Ronaldo, a reprezentacyjną z Robertem Lewandowskim. Obydwaj byli ostatnio obecni na gali Globe Soccer Awards w Dubaju. Portugalczyk został tam wygrany najlepszym graczem minionego 20-lecia. Polaka uznano za najlepszego piłkarza świata w 2020 roku.

Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo mają wspólną cechę. Wojciech Szczęsny ją wskazał

Lewandowski i Ronaldo w ostatnim czasie coraz częściej są porównywani. Nie tylko ze względu na wspólną obecność na wspomnianej gali, ale także ze względu na to, że reprezentant Polski powoli spycha CR7 i Leo Messiego z piedestału. Napastnik Bayernu Monachium osiąga coraz większe sukcesy i zdobywa coraz więcej nagród indywidualnych. A wszystko to dzięki ciężkiej pracy.

Lewandowski pracuje równie ciężko co Ronaldo, który jest z tego znany. Opowiedział o tym Wojciech Szczęsny, który był gościem programu Foot Truck, prowadzonego przez Łukasza Wiśniowskiego i Jakuba Polkowskiego. – Cristiano Ronaldo i Robert Lewandowski mają podobieństwa w obsesji na punkcie pracy. Nie rozumiem ich. Doceniam to i szanuję, ale to nie moja bajka. Wytrzymałbym tak pewnie sześć dni i sobie coś naciągnął albo złamał. Oni są nadludzko przeambitni – przyznał Szczęsny.

Lewandowski w tym sezonie rozegrał 19 meczów we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich 22 gole i zaliczył sześć asyst. Ronaldo na koncie ma cztery mecze mniej. Dotychczas zdobył 18 bramek i zanotował dwie asysty.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.