Anglia Ekstraklasa Polacy za granicą

Moder zapytany o różnicę między Ekstraklasą a Premier Legue. Szczera odpowiedź Polaka

Fot. Brighton

Nie mówię, że nie byłem gotowy, bo myślę, że nie miałem takiego problemu. Ale zrobiło to na mnie fajne wrażenie – w rozmowie z CANAL+ powiedział Jakub Moder. Polski pomocnik został poproszony o wskazanie największej różnicy między Ekstraklasą a Premier League.

Minęły dwa miesiące od przenosin Jakuba Modera z Lecha Poznań do Brighton. Angielski klub zapłacił za pomocnika Lecha Poznań 11 mln euro i pierwotnie miał go sprowadzić latem. Finalizację transferu jednak przyspieszył, by móc korzystać z zawodnika już w rundzie wiosennej.

Na razie trener zespołu z Mew korzysta z 21-latka rzadko – dał mu jedną szansę w Pucharze Anglii (pierwszy skład) i jedną w lidze (wejście z ławki). Czeka bowiem, aż piłkarz w pełni przyzwyczai się do nowych warunków i wymagań. Różnic między polską Ekstrakasą a angielską Premier League jest bowiem bez liku. Sam Moder w rozmowie z CANAL+ wskazał jedną z nich.

Moder zapytany o różnicę między Ekstraklasą a Premier Legue. Szczera odpowiedź Polaka

Zdaniem reprezentanta Polski, najbardziej rzucającą się w oczy różnicą jest różnica w jakości piłkarskiej. – Jest najbardziej zauważalna. Jakość zawodników stoi na najwyższym poziomie – przyznał zawodnik. Nie mówię, że nie byłem gotowy, bo myślę, że nie miałem takiego problemu. Zrobiło na mnie jednak fajne wrażenie, że każdy zawodnik – czy to z akademii czy będący teoretycznie dalej od składu – ma niesamowitą jakość. Widać to na każdym treningu – dodał.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.