Hiszpania

Barcelona zaoszczędzi na kontuzji Coutinho! Ogromna kwota

wikipedia commons

Kontuzja lewego kolana Philippe’a Coutinho to zła wiadomość dla Barcelony, ponieważ Ronald Koeman stracił kolejnego gracza z pierwszego zespołu, ale może zaoszczędzić katalońskiemu klubowi dużo pieniędzy.

W ramach warunków swojego transferu z Liverpoolu w 2018 roku, Barcelona miała zapłacić angielskiej stronie dodatkowe 20 milionów euro po setnym występie Brazylijczyka w klubie. Jednak do tej pory rozegrał tylko 90 meczów, a teraz czeka go kilka miesięcy rehabilitacji po operacji kolana.

Jego transfer był wart 120 mln euro plus 40 mln euro dodatków, z czego 15 mln euro już zapłacono. Było to 5 mln euro za kwalifikacje do Ligi Mistrzów w pierwszych dwóch sezonach i 5 mln euro za 25 występów.

Coutinho, który ma kontrakt w klubie do 2023 roku. Najprawdopodobniej wróci do gry pod koniec kwietnia i po tej dacie nie będzie wielu spotkań do rozegrania. Jest zatem możliwe, że nie uzyska 100 występów do letniego okna transferowego, a następnie zostanie sprzedany, zanim ta opłata będzie musiała zostać wypłacona.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713