Sport 247

Herrera mocno krytykuje karę dla Edinsona Cavaniego! „Świat idzie w kierunku…”

Wikipedia Commons

Ander Herrera, czyli były gracz Manchesteru United stanął w obronie Edinsona Cavaniego, który został ukarany przez federacje sa incydent rasistowski.

„Jeżeli jesteś karany za coś takiego, to świat idzie w kierunku g***a. Trzymaj się, Edinson” – napisał Ander Herrera na swoim Instagramie. Obaj panowie zdążyli się poznać grając w barwach francuskiego PSG. Wypowiedź ta odnosi się do kary jaką otrzymał urugwajski napastnik.

„Gracias negrito” takich słów użył wobec jednego ze swoich kolegów Cavani. Na nic się zdały tłumaczenia, że w językach dominujących w Ameryce Południowej słowo „negrito” nie jest uważane za pejoratywne. FA uznała, że komentarz Cavaniego był „obraźliwy, niewłaściwy i naruszył dobre imię futbolu”. Ponadto stwierdzono, że jego wpis odnosi się do „koloru skóry i/lub rasy i/lub pochodzenia etnicznego”. 

Manchester United również natychmiast stanął w obronie swojego gracza i wydał taki komunikat:

„Manchester United i wszyscy nasi piłkarze są w pełni zaangażowani w walkę z rasizmem. Kontynuujemy współpracę z Football Association, przedstawicielami rządu oraz organizacjami i poprzez nasze własne kampanie. Jesteśmy przekonani, że nie było absolutnie złośliwych intencji w tej wiadomości. Piłkarz przeprosił po uzyskaniu informacji, że może zostać źle zrozumiany”

https://krotkapilka.com.pl/2020/12/31/niesamowita-przemiana-derby-county-rooney-odmienil-zespol-bielika-i-jozwiaka/

Cavani musi poddać się karze na trzy spotkania od angielskiego związku piłkarskiego. Już po wydaniu wyroku jeszcze raz zaznaczył, że nie miał zamiaru nikogo urazić

– Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem za pomocą słów, które miały być przyjacielską odpowiedzią do przyjaciela. Jestem spokojny, bo wiem, że wyraziłem siebie w sposób odpowiedni dla mojej kultury i stylu życia – napisał Urugwajczyk.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713