Hiszpania

Media: To on poprowadzi Real Madryt w przyszłym sezonie. Królewscy rozpoczęli już rozmowy

Zdaniem Ramona Alvareza z dziennika „Marca”, Real Madryt nie zamierza rezygnować z usług Carlo Ancelottiego. Wicemistrzowie Hiszpanii przystąpili już do wstępnych rozmów na temat przedłużenia kontraktu z doświadczonym trenerem.

Carlo Ancelotti rozpoczął swoją drugą kadencję w Realu Madryt w sezonie 2021/2022. Od tamtej pory klub ze stolicy Hiszpanii zdobył sześć trofeów – trzy na krajowym podwórku oraz trzy w rozgrywkach międzynarodowych. Trwająca kampania ligowa póki co również zapowiada się pozytywnie.

Po dziesięciu kolejkach LaLiga „Królewscy” mają na koncie 25 punktów i współdzielą fotel lidera z Gironą. Do tego wyniku Real Madryt dołożył dwa zwycięstwa w Lidze Mistrzów. W najbliższy weekend wicemistrzowie Hiszpanii zagrają z FC Barceloną.

W ostatnich miesiącach w mediach pojawiło się wiele spekulacji na temat przyszłości Carlo Ancelottiego. Usługami utytułowanego szkoleniowca zainteresowana jest reprezentacja Brazylii. Wiele jednak wskazuje na to, że Włoch przedłuży swój kontrakt z Realem Madryt.

Aktualna umowa 64-latka wygasa po zakończeniu aktualnego sezonu. Jak przekazał Ramon Alvarez, „Los Blancos” rozpoczęli już wstępne rozmowy na temat prolongaty. W ubiegłym tygodniu na ten temat wypowiedział się sam Ancelotti.

Wszystkie plotki prędzej czy później się skończą. Jestem tu bardzo szczęśliwy skwitował krótko Włoch.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej