Hiszpania Niemcy Polacy za granicą

Sensacyjne doniesienia niemieckich mediów ws. Lewandowskiego. Jest łączony z powrotem do Bundesligi

Fot. Paweł Jerzmanowski

Zdaniem niemieckich dziennikarzy, w związku z problemami finansowymi oraz sportowymi FC Barcelony, coraz bardziej możliwe jest odejście z niej Roberta Lewandowskiego. Portal t-online.de spekuluje, że kapitan reprezentacji Polski mógłby wrócić do Bundesligi. Wspomniany serwis wymienił nawet dwa potencjalne kluby, w jakich mógłby zagrać 35-latek.

Robert Lewandowski od lipca 2022 roku jest piłkarzem FC Barcelony. I o ile pierwszy sezon miał świetny, bo zdobył w nim mistrzostwo Hiszpanii i tytuł króla strzelców LaLiga, o tyle drugi jest już nieco słabszy. Słabiej prezentuje się cała drużyna Xaviego, a liczby kapitana reprezentacji Polski – choć wciąż niezłe – nie rzucają na kolana (dziewięć goli i pięć asyst w 21 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach).

W związku z tym w mediach coraz częściej pojawiają się doniesienia dotyczące możliwego odejścia Lewandowskiego z Barcelony. Dotychczas najczęściej mówiło się o transferze do Arabii Saudyjskiej lub Stanów Zjednoczonych. Teraz sensacyjnymi spekulacjami podzielili się dziennikarze portal t-online.de.

Ich zdaniem sytuację Barcelony i Lewandowskiego mogą wykorzystać kluby Bundesligi, które mogłyby sprowadzić polskiego napastnika. Na łamach wspomnianego serwisu czytamy, że Lewandowski mógłby wrócić do Borussii Dortmund. Drugim wymienionym klubem jest RB Lipsk, gdzie kapitan reprezentacji Polski mógłby zastąpić Timo Wernera w przypadku jego odejścia.